SÜRÜCÜ KURSU

Sürücü kursu; ehliyet sınavını geçmek, sürüş tekniklerini geliştirmek, daha fazla pratik yapmak ve daha birçok nedenden dolayı her dönem onlarca kişiyi ağırlar.

Sürücü kursu; ehliyet sınavını geçmek, sürüş tekniklerini geliştirmek, daha fazla pratik yapmak ve daha birçok nedenden dolayı her dönem onlarca kişiyi ağırlar. Tercihinize göre otomatik veya manuel araçlarla eğitim alabileceğiniz sürücü kursu kapsamında, talebe bağlı olarak kadın direksiyon eğitmeninden de ders almak mümkündür. Rahat bir sürüş deneyimi yaşamanız için birçok farklı seçenek sunan sürücü kursu hizmetleri dahilinde ehliyetiniz varsa kendi arabanızla da pratik eğitimi almanız mümkündür.

Konforlu Sürüş Deneyimi

Direksiyon eğitmeninizle iyi bir ilişki kurmak, derslerin daha verimli geçmesini sağlar. Sürücü kursu kapsamında sunulan pratik sürüş hizmetlerinde, eğitmeninizden memnun kalmazsanız değiştirme fırsatı da bulunur. Öğrenme deneyiminizi olabildiğince konforlu hale getiren sürücü kursumuzda tüm eğitmenlerimiz arkadaş canlısı ve güler yüzlüdür. İyi bir sürücü kursundan bekleyebileceğiniz maksimum eğitimi almanıza yardımcı olan kurs merkezimiz bölgesinin en iyisidir.

Manuel Direksiyon Dersleri

Sürücü kursumuzda hem otomatik hem de manuel direksiyon dersleri sunabiliriz. Daha fazla kontrole sahip olmak, sadece manuel şanzımanla üretilen çok çeşitli marka ve modelleri sürdürebilme imkanı tanır. Manuel araçlar, bazı durumlarda daha yüksek yakıt verimliliği de sağlar. Sürücü kursu eğitimimizle alacağınız bir manuel direksiyon dersi sonrası alacağınız ehliyetle hem otomatik hem de manuel araç kullanabilirsiniz. Manuel araçla ehliyet almanın bir başka yararı da manuel şanzıman otomobillerinin aynı markanın otomatik versiyonundan daha ucuz olmasıdır. Manuel araçlarda mekanizma daha az karmaşık olduğundan, genellikle daha güvenilir olarak lanse edilirler. Araç süreceğiniz alan buzlu yol koşullarına sahipse manuel bir araba daha fazla kontrol sunabilir. Yollar kaygan veya tehlikeli olduğunda daha iyi performans gösterebilir. Hangi şanzımanlı arabanın ihtiyaçlarınız için en iyi olduğunu düşünmek zaman almaya değer, ancak manuel veya otomatik sürüş dersleri seçseniz de eğitmenlerimizden aynı yüksek öğrenim standartlarını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

SÜRÜCÜ KURSU SAMSUN


Otomatik Direksiyon Dersleri

Belki daha önce manuel bir arabada direksiyon dersi aldınız ve çok zor buldunuz ya da vites değiştirmenin önünde duran bir engeliniz var. Kendinizi bu senaryoların birinin içinde hissediyorsanız otomatik araçlarda direksiyon dersi almak daha iyi bir seçim olabilir. Otomatik araçlarda debriyaj pedalı olmadığından, özellikle daha sıkışık şehir yollarında otomatik bir araba sürmek daha kolay olabilir ve manuel bir araçtaki vitesleri yönetmekte zorluk çekiyorsanız, otomatik direksiyon dersleri alabilirsiniz. Bazı insanlar şehir içi sürüş için otomatik şanzımanları tercih eder. Çünkü yoğun trafik, manuel araç kullanan sürücüler için daha sık vites değiştirme anlamına gelir. Sürücü kursu merkezimizde hem manuel hem de otomatik vites araçlarla özel direksiyon dersi vererek herkesin ihtiyaçlarına uygun bir çözüm sunuyoruz.

En İyi Direksiyon Kursu

Sürücü kursumuzda direksiyon derslerini otomatik veya manuel bir arabada almaya karar vermeden önce, otomatik araçla ehliyet sınavını geçtikten sonra manuel bir araba kullanmanıza izin verilmediğini unutmayın. Bu, gelecekte otomatik araç kullanmanın araba kiralarken seçiminizi sınırlayabileceği anlamına gelir.

Sürücü Kursu samsun safari

İlk Kez Ehliyet Sınavına Gireceklere Özel

Sürücü kursu, direksiyon derslerine başlamadan önce, ister tasarruf, ister iş veya aile yoluyla olsun, nasıl ödeme yapacağınıza dair bir plana ihtiyacınız olacaktır. Düzenli direksiyon dersi almazsanız ehliyet sınavını geçmeniz daha uzun süreceği için alacağınız dersler etkili olmayacaktır. Bu nedenle özellikle ilk kez ehliyet sınavına gireceklerin düzenli olarak direksiyon dersi almanızı öneririz. Bu nedenle araba kullanmayı öğrenmek için yeterli zamanınız olduğundan emin olun. Direksiyon dersleri, ilerlemeniz için düzenli pratik gerektiren yeni bir beceridir. Profesyonel sürüş eğitmenlerimizin gözetiminde her hafta bir, iki saat ders almanızı öneririz. Ayrıca aracı nasıl süreceğinizi öğreneceğinizden emin olmanız gerekir. Sürüş esnasında motivasyonunuzu yüksek tutmak başarı oranınızı artırır.

Direksiyon Dersi Almadan Önce Bunlara Dikkat Edin

Direksiyon dersine katılmadan önce çay ve kahve gibi kafeinli içeceklerden kaçının, çünkü bu içecekler endişe güdüsünü artırır. Direksiyon pratiği yaparken zaten gergin olacaksınız. Direksiyon dersine gelirken kıyafetlerinizin rahat olduğundan emin olun. Ayrıca, pedalları hissedebileceğiniz uygun ayakkabılar giydiğinizden emin olun. Direksiyon kursu esnasında kalın tabanlı bot, topuklu ayakkabılar veya parmak arası terlik giymemelisiniz. Uyku en önemli etkenlerden biridir. Direksiyon dersinden önceki gece uykunuzu iyi alın. İlk derste öğreneceğiniz çok şey olacağından uyanık olduğunuzdan emin olmak istersiniz. Görmenizi netleştiren bir gözlük kullanıyorsanız ders esnasında yanınıza almayı unutmayın.

Sürekli Öğrenme Metotlarını Uygulayın

Sürüş dersiniz bittiğinde, öğrendiklerinizi geliştirmek için öğrenci sürücü günlüğü doldurabilirsiniz. Direksiyon dersiniz bittikten sonra, derste öğrendiklerinizi tek tek not alın. Bu bilgileri geçen dersi düşünmek ve bir sonraki derse hazırlanmak için kullanabilirsiniz. Dersleriniz, sürüş kabiliyetiniz veya başka bir şey hakkında herhangi bir sorunuz varsa, sadece eğitmeninize sorun. Çevrenizdeki insanlar her ne kadar iyi birer sürücü olsalar da ihtiyacınız olan teorik ve pratik bilgileri direksiyon eğitmeninizden alabilirsiniz. En doğru ve güncel bilgileri alacağınız eğitmeniniz sizi ehliyet sınavına en iyi şekilde hazırlayacaktır. İlk dersinizde sürüşe başlamadan önce yapmanız gerekenleri öğretecek olan eğitmenlerimiz, çift pedallı eğitim araçlarımız ile en iyi eğitimi almanızı ve sürüş esnasında minimum stres yaşamanızı sağlayacaktır. Eğitimler esnasında sürüş güvenliğini tehlikeye atmamak adına yönetici pedalından müdahalede bulunacak ve ders sonunda yapmamanız gereken şeyleri sizin için listeleyecektir. Böylelikle her ders, bir öncekinden daha iyi bir sürücü olacak ve şehir trafiğinde güvenli bir şekilde trafiğe çıkabilirsiniz.