A Sınıfı Ehliyet Kursu

A Sınıfı Ehliyet Almak Artık Çok Kolay

A sınıfı Motosiklet Ehliyeti 35 KW üzeri ve gücünün ağırlığa oranı ortalaması 0,2'yi geçen motosikletler için alınır. Yaklaşık olarak 500 cc üzeri motorlar için kullanılır. A Sınıfı Ehliyet Kursu ile motor kullanabilirsiniz. Samsun Safari Sürücü Kursu kalitesinde A Sınıfı Ehliyet Kursu almak artık çok kolay.

A sınıfı ehliyet alabilmek için iki farklı seçenek vardır. Birincisi En az 2 yıllık A2 sınıfı motosiklet ehliyetine sahip olup 20 yaşını doldurmak, İkinci seçenek 2 yıllık A2 sınıfı motosiklet ehliyeti yoksa 24 yaşını doldurmuş olmaktır.Kurumumuzda motorsikletler ile A sınıfı ehliyet verilmektedir. A sınıfı motor ile Sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletler kullanılabilir.

Ayrıca A sınıfı ehliyete sahip kişiler M, A1, A2 sürücülerin kullanabileceği tüm araçları kullanma yetkisine sahiplerdir. A A1 A2 Motor ehliyetlerinde Samsun Safari Sürücü kursuna kaydını yaptıran kursiyerimiz için planlanan eğitim iki aşamadan oluşmaktadır. 1 Aşamada Trafik ve Çevre Bilgisi, İlk yardım Bilgisi,Motor ve Araç Tekniği Bilgisi, Trafik Adabı derslerinden oluşan toplamda 30 saatlik bir eğitim verildiğini söylemek gerekir.

A A1 A2 Motor Ehliyetleri Milli Eğitim Bakanlığının Belirlediği Dönemlere ait sınav tarihlerinde; toplam 50 soruluk sınava tabi olurlar. Kursiyerimiz sınav sonunda 70 ve üzeri alması durumunda başarılı olup 2 Aşama olan direksiyon sınav aşamasına geçmiş olur. A A1 A2 Motor Ehliyetleri ile ilgili yazılı sınav hakkı 4 olup 4 hakkını da kazanamayan kursiyerlerimizin dosyası kişinin yanmış olacaktır. A A1 A2 Motor Ehliyetlerinde direksiyon eğitimleri öncesinde kursiyerlerimize isteklerine göre en az 2 saat olmak üzere simülatör eğitimi verilerek kursiyerimizin motosikleti tanıması ve trafiğe çıkmadan güvenli motosikleti kullanmasını sağlayarak özel eğitim vermekteyiz. A A1 A2 Motor Ehliyetleri Samsun Safari sürücü kursu olarak motosiklet eğitimleri alanında uzman MEB Sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir. Direksiyon ders programlar randevu yönteminde yapılmaktadır. İsterseniz kursiyerlerimize özel uygun ücretlerle Özel Direksiyon Dersi ile direksiyon eğitimine devam edebilirsiniz.

A A1 A2 Motor Ehliyetleri ile ilgili eğitimlerin bitiminde kursumuz hocaları tarafından yapılan değerlendirmede başarılı olan kursiyerlerimiz direksiyon sınavına girerek başarılı olmaları halinde ehliyetlerini almaktadırlar.

A A1 A2 Motor Ehliyetlerinde önceden de söylediğimiz gibi direksiyon sınav hakkı 4 olup 4 hakkında da başarılı olamayan kursiyerlerimiz yeniden kayıt yaptırarak yazılı sınava girmeden 4 tane daha direksiyon sınav hakkı kazanabilirler. A A1 A2 Motor Ehliyetleri ile ilgili başka sürücü belgesine sahip sahip olan adaylar A1 sınıfı sürücü belgesi almak isterlerse, gerekli şartları taşımaları halinde yazılı sınava girmeden sadece direksiyon sınavına girerek A1 Sınıfı sürücü belgelerini alabileceklerdir. A A1 A2 Motor Ehliyetleri konusunda hatırlatmamız gereken bir husus ise; M sınıfı sürücü belgesi olanlar 2 saat, B1 sınıfı sürücü belgesi olanlar 4 saat ve diğer sınıf sürücü belgesi olanlar direksiyon eğitiminin tamamına gerektiğini söylemek gerekir.

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR;

1.: NÜFÜS CÜZDANI FOT. 2 ADET
2.: BİOMETRİK RESİM 2 ADET
3.: SAĞLIK RAPORU ( AİLE HEKİMİ )
4.: ADLİ SİCİL KAYIDI ( E DEVLETTEN ÇIKTI EHLİYET İÇİN)
5.: YERLEŞİM BELGESİ (E DEVLETTEN EHLİYET İÇİN)
6.: DİPLOMA FOTOKOPİSİ (Öğrenim belgesi )

AYRINTILAR İÇİN İLETİŞİM NUMARALARIMIZDAN BİZE ULAŞIN…!

» KAMPANYALARIMIZDAN YARARLANIN……..
» ÖDEME KOŞULLARINI KENDİNİZ BELİRLEYİN,
» KURS SÜRESİNCE TÜM KURSİYERLERE ÜCRETSİZ, SINIRSIZ ÇAY VE KAHVE SERVİSİ
YAPILIR….

Tüm Gençlerimizi Bekliyoruz

Tıkla Ara
Tıkla Mesaj Gönder

Neredeyiz?

Karadeniz Mahallesi Aziziye Caddesi No :18 İlkadım / SAMSUN

Hızlı İletişim

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmts
08:00 - 20:00

Eğitimlerimiz

» Yeni Dönem Eğitimlerimiz 10 Temmuz Tarihinde Başlıyor