Sürücü Kursu hizmetimiz İLKADIM merkezli olup servis imkanı da sağlanmaktadır. İLKADIM Sürücü Kursu profesyonel eğitim kadromuzla başarı yanıbaşınızda.


İLKADIM SÜRÜCÜ KURSU

İLKADIM merkezli sürücü kursumuz, yaş haddini dolduran tüm bireylerin karayolunda güvenle seyahat etmesi için gerekli olan tüm bilgi birikimi ve deneyime sahiptir. A ve B sınıfı sürücü belgeleri almanız için hem teorik hem de pratik dersler veren İLKADIM sürücü kursu merkezimiz, özel direksiyon dersleri ile ehliyet alan ancak pratik yapmak isteyenler için de özel hizmetler sunuyor. Hem kendinizi hem de sevdiklerinizi güvenle istediğiniz yere götürmek, vasıta bulmak için kimseye bağımlı olmamak ve sürüş keyfinin insana verdiği hazzı yaşamak için mutlaka otomobil veya motosiklet kullanmayı öğrenmelisiniz. En kaliteli sürücü kursu hizmetini rekabetçi fiyatlarla sunan kurs merkezimizde mümkün olan en kısa sürede en iyi sürüş tekniklerini öğretiyor ve kurs merkezimizden trafiğe çıkmaya hazır, usta birer şoför olmanızı sağlıyoruz. 

B Sınıfı Ehliyet Almak İsteyenler

Binek otomobilleri kullanabilmek için gerekli olan B sınıfı ehliyetler için önce teorik dersler veriyoruz. B sınıfı ehliyet almak isteyenler 34 saatlik teorik derslerimizi tamamlıyor. Böylece kuralara uygun bir şekilde nasıl araç kullanılacağı mental olarak kabul ediliyor. İLKADIM sürücü kursu bünyesinde otomobillerin nasıl kullanılacağı ve trafik kurallarının teorik anlatımından sonra Milli Eğitim Bakanlığının düzenleyeceği teorik sınava girmeniz gerekir. Teorik sınavı başarı ile tamamladıktan sonra direksiyon derslerine geçilir. B sınıfı otomobil eğitimi almak isteyenler, alanında uzman ve deneyimli sürücü kursu hocaları ile birlikte çalışır. Sabırlı ve güler yüzlü direksiyon hocaları, arabalar hakkında hiçbir fikriniz olmasa dahi size yardımcı olarak trafiğe çıkmanız için cesaretlendirecektir. 14 saat akan trafikte ve 2 saat de pist alanında eğitim veren hocalarımız, sürüş boyunca trafik kurallarında hata yapmanız durumunda da hatırlatma yapacaktır. Konforlu ve özel otomobillerle verilen sürüş eğitiminde İLKADIM bölgesine özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.


İLKADIM sürücü kursu


Manuel ve Otomatik Vites Araç Kullanmak İsteyenler

Ehliyetinizi otomatik vites veya manuel vites araçlar üzerinden alabilirsiniz. Manuel vites araç ehliyeti alanlar, diledikleri zaman otomatik vites araba da kullanabilirler. Ancak ehliyetini otomatik vites olarak alanlar tekrar sürücü kursu hizmetlerimizden faydalanarak ehliyet sınavına girmelidir. Bu nedenle direksiyon derslerinin de tercih edeceğiniz vitesteki araçlar üzerinden yapılır. Otomatik ve manuel vites otomobiller ile İLKADIM merkezli sürücü kursumuzun nitelikli öğretmenlerinden ders alabilirsiniz. Eğer ilk kez ehliyet alacaksanız çok stresli ve heyecanlı olmanız normaldir. Çünkü otomobil içinde hem kendinizi, hem otomobil içindeki insanları hem de çevredekileri düşünmek zorundasınız. Başka bir canlının can güvenliğini sağlama konusunda endişeli olmanız normaldir. Fakat trafik kurallarına harfiyen uyarak etraftan gelebilecek tehlikelere karşı her zaman dikkatli olursanız olası bir kaza riskini en aza indirgersiniz. Trafikte bulunduğunuz süre içerisinde kendinize güvenerek otomobil kullanmalısınız. Ancak bu güven zamanla egoya dönüşerek dikkatsizliğe yol açmamalıdır. Bu nedenle otomobil kullanırken her zaman amatör ruhunuzu korumalısınız.

Kadın veya Erkek Direksiyon Hocaları

Sürücü kursumuzdan direksiyon dersi almak isteyenler kadın veya erkek direksiyon hocalarımız arasından tercihte bulunabilir.
İLKADIM sürücü kursu bünyesinde bulunan direksiyon hocalarımızın her birinin düzenli olarak sağlık taraması yapılır ve öğrencilerimizden geri bildirim alınır. Psikolojik ve fiziksel olarak sağlıklı olan, daha önce vukuatlı bir olaya intikal eden kaydı bulunmayan kişiler arasından en tecrübelileri seçilir. Alanında uzman ve tecrübeli direksiyon hocaları, daha önce hiç araba kullanmayan insanların bile birkaç saatlik eğitimle trafiğe hazır bir hale getirebilir. Son model araçlarla direksiyon eğitimi veren kurs merkezimizde ehliyeti olup da pratik yapmak isteyenler de faydalanabilir. İLKADIM bölgesine özel teorik ve pratik kurs sistemimizle hayalini kurduğunuz sürüş keyfini yaşayacaksınız. Sürüş yeteneğiniz ne olursa olsun herkes için sabırlı sürüş ustalarımız, sizlere yardımcı olmak için çalışır. B sınıfı otomatik vites ehliyet de alabileceğiniz kurs merkezimize kayıt olmak için nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, sağlık raporu, adli sicil kaydı, yerleşim belgesi, diploma fotokopisi gibi bilgilerinize de ihtiyaç vardır. Her öğrencinin öğrenme süresi farklı olacağı için direksiyon hocalarımız ilk deneme dersinden sonra kaç saatlik bir eğitim almanız gerektiğini söyleyecektir. İLKADIM sürücü kursu kapsamında teorik ve pratik ders almak isteyenlere özel olarak sunduğumuz eğitimlerle güvenli ve yetkin sürücülere dönüşeceksiniz.

İLKADIM sürücü kursu

A Sınıfı Ehliyet Almak İsteyenler

35 KW üzeri ve gücünün ağırlığa oranı ortalaması 0,2'yi geçen motosikletler için alınan A sınıfı ehliyet için özel teorik ve pratik dersler veriyoruz. Yaklaşık olarak 500 cc üzeri motorlar için kullanılan A sınıfı ehliyetler için iki farklı seçenekten birini tercih edebilirsiniz. En az 2 yıllık A2 sınıfı motosiklet ehliyetine sahip olup 20 yaşını dolduranlar farklı tip A sınıfı ehliyet alabilir. Bir diğer seçenek ise 2 yıllık A2 sınıfı motosiklet ehliyeti olmayanlar içindir. Bu kişilerin 24 yaşını doldurmuş olması gerekir. Motosiklet kullanmanın keyfini yaşamak isteyenler, hobi amaçlı motosiklet tercihinde bulunanlar ve çok daha fazla geçerli sebebi olanlar kurs merkezimize müracaat ederek güvenli bir sürüş için ihtiyaç duydukları tüm hizmetleri alabilirler. Sürüş becerileri kazanmak isteyen veya var olan becerilerini geliştirmek isteyenler sürücü kursu merkezimizi ziyaret etmeden önce başka kurslara kayıt olmamalıdır. Çünkü, en iyi öğretmenler, en rekabetçi fiyatlar, en son model araçlar, kısacası sürüş için gerekli olan en’ler kurs merkezimizde yeni sürücü adaylarını bekliyor. 

Sürüş Pratiği Yapmak İsteyenlere Özel Direksiyon Dersleri

Direksiyon derslerimizden faydalanmak için 18 yaşında ve heyecanlı bir genç olmaya gerek yok. Yıllar önce ehliyetini almış, ancak uzun yıllar boyuna hiç araba kullanmamış olan kişilerin trafiğe çıkmadan önce direksiyon dersi alması ve kısaca da olsa trafik kurallarını hatırlaması gerekir. Uzun yıllar boyunca trafiğe çıkmayan kişilerin hem kendilerine güvenmesi hem de trafiği tehlikeye atmaması için gerekli olan sürücü kursu direksiyon derslerimizde her yaştan öğrenciyi kabul ediyoruz. İster liseden yeni mezun olun, isterseniz de 65 yaşın üzerine olsun. Her öğrencimize aynı özen ve aynı sabırla yaklaşırız. Sürücü kursumuza kayıt olmak da oldukça basittir. Kayıt için fotoğrafınız, diplomanız veya öğrenim belgeniz ve sağlık raporu ibraz etmeniz yeterlidir. İLKADIM sürücü kursu merkezimizden direksiyon dersi almak isteyenler, programları kendilerine göre yapabilirler. Direksiyon dersi almak için tek yapmanız gereken kurs merkezimizi arayarak müsait olduğunuz gün ve saati teyit etmek olacak. Kurs merkezimizde bulunan direksiyon hocalarımız, sizin için en uygun olan araçlarda, en iyi güzergahlarda yolculuk etmenizi sağlayacaktır. Hem siz hem de direksiyon hocanız herhangi bir destek almadan yolculuk yapabileceğinize karar verdikten sonra güvenli bir şekilde yola çıkabilirsiniz.

İLKADIM sürücü kursu

Sürüş Keyfi ile Özgürlük Alanınızı Açın

Dilediğiniz lokasyona herhangi bir yardım almadan gitmenin mutluluğunu yaşamak için bugün ehliyet almak için harekete geçebilirsiniz. İLKADIM bölgesine özel sürücü kursları sayesinde hayalinizdeki yolculuğa çıkmak için bir adım daha atabilirsiniz. Ehliyet sınavında da uygulamanız gereken önemli kuralları harfiyen öğreterek sınavlardan rahat bir şekilde geçerli not almanızı sağlarız. Teorik sınavda geçmiş yıllarda çıkan soruları incelemek, pratik sınavda emniyet kemerini takmak gibi küçük ama etkili olan nüanslar sayesinde sınav kaygısını bir kenara bırakarak her iki sınav için de rahat bir şekilde sınavlardan geçebilirsiniz. Yeni başlayanlar için direksiyon eğitimi, ileri sürüş teknikleri, manevraları, otoyolda araç kullanma gibi kendinizi geliştirmek istediğiniz özel alanlarda da İLKADIM bölgesine özel sürücü kursumuzun hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Sürüş teknikleri bakımından kendinizi geliştirmek istediğiniz konular için özel dersler alabilirsiniz. Geri geri gitme, park etme, iki araç arasına park etme, yokuşta araba kullanma gibi spesifik konularda yardım ihtiyacınız varsa alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerimizden faydalanabilirsiniz.

Sürüş Öğretmenleri Kriz Anını Yönetebilir

Ehliyetiniz var ve direksiyon pratiği yapmak istiyorsanız yanınızda bir yakınınızın oturarak sizi yönlendirmesi yapılmaması gereken ilk şeylerden biridir. Bunu, sürüş sorunu olmadığı anlarda fark edemeyebilirsiniz. Ancak, söz konusu sorun araç yokuşta geri geri kaçtığında ve arkada arabalar olduğunda başlar. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi sağ şeritten hatalı çıkan bir araçla karşı karşıya geldiğinizde gitmek ve durmak arasında kararsız kaldığınızda yanınızda oturan yakınınız en az sizin kadar panik olacaktır. Sürüş eğitmeninin kriz anını yönetmesi deneyimi, uzmanlığı ve pratikliğinde yatar. İLKADIM sürücü kursu kapsamında hizmet veren kurs merkezimizde kriz anını en iyi şekilde yöneterek trafik esnasında oluşabilecek problemlerin önüne geçiyoruz. Her gün yüzlerce aracın trafikte olduğunu unutmamalı ve herkesin de sizin kadar dikkatli olmasını beklememelisiniz. Her ne kadar siz kurallara tamamıyla uyuyor olsanız da karşınızdaki sürücü hatalı davranışlarda bulunabilir. Alacağınız özel direksiyon dersleri ile bu tip kriz anlarıyla nasıl başa çıkabileceğinizi de öğrenirsiniz.

İLKADIM sürücü kursu

Önce Yazılı Sınav Sonra Direksiyon Başına

Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği yazılı sınavdan geçer not alan öğrencileri direksiyon başına alarak pratik kazanmalarını sağlıyoruz. Hem yazılı hem de sözlü sınav için gerekli olan tüm becerileri öğrencilerimize kazandırıyoruz. Yaşları kaç olursa olsun her bir öğrencimize aynı ilgi ile yaklaşıyoruz. Öğrencilerin öğrenme düzeylerinin birbirinden farklı olduğunun bilinci ile sabırlı ve güler yüzlü bir yaklaşımla strese girmeden araç kullanmayı öğrenmenizi sağlıyoruz. Sadece yeni ehliyet alacaklar için değil, daha önce ehliyet almış ancak sürüş pratiği yapmak isteyenlere de özel çözümler sunuyoruz. Trafikte aktif olarak bulunan, ancak sürücü kursu merkezimizi belirli bir yetkinliğini geliştirmek amacıyla tercih edenler için de özel dersler sunuyoruz. Sunduğumuz özel derslerimiz, öğrencilerimizin kendilerini geliştirmek istedikleri alana göre özel olarak belirleniyor. Böylece öğrenciler, trafikte tam anlamıyla kendilerine güvenli bir şekilde sürüşte bulunuyor. İdeal araç kullanma becerisinin aşılandığı kurs merkezimizde, hem otomobiller hem de motosikletler için hem ehliyet kursu veriyor hem de özel direksiyon dersi ile teoride öğrendiklerinizi pratik etmenizi sağlıyoruz.  

Otomobil Kullanmaktan Korkanlar için Direksiyon Dersi

Otomobil kullanmaktan korkanlar için sabırlı, güler yüzlü ve deneyimli ekibimiz ile hizmete hazırız. Öğretmen ve öğrenci iş birliği ile belirlenen pratik saatleri sayesinde kendinizden emin bir şekilde araç kullanacaksınız. Eğitimlerinizi tercihinize göre kadın ve erkek direksiyon hocalarımızdan alabilirsiniz. Sürüş esnasında kendinizi nasıl rahat hissedecekseniz hizmetlerimizi de o şekilde düzenliyoruz. Herhangi bir sebep olmasa da gerileceğiniz bir ortamda direksiyon dersi almanızı istemiyoruz. Tercihinize göre otomatik ve manuel vites araçlarla yapacağınız pratikler sonrasında kendinize güvenen bir şekilde yola çıkabilirsiniz. Kimseden yardım almadan yola çıktığınızda duyacağınız mutluluğa hazır olun. Profesyonel kurs sistemlerimiz sayesinde sizi hayallerinize bir adım daha yaklaştırıyoruz. Son model araçlarla yapacağınız yolculuklar konfor ve eğlence dolu geçecek. Eğlenirken öğreneceğiniz kurs merkezimiz ile siz de profesyonel bir sürücü olabilirsiniz.

İLKADIM sürücü kursu

Tıkla Ara
Tıkla Mesaj Gönder

Neredeyiz?

Karadeniz Mahallesi Aziziye Caddesi No :18 İlkadım / SAMSUN

Hızlı İletişim

Çalışma Saatleri

Pzt - Cmts
08:00 - 20:00

Eğitimlerimiz

» Yeni Dönem Eğitimlerimiz 10 Agustos Tarihinde Başlıyor